Πανιώνιος-ΓΣ Περιστερίου 9-7: «Καθάρισε» στο τέλος (vid)

Στα τελευταία λεπτά ο Πανιώνιος ήταν αποτελεσματικός σε άμυνα και επίθεση κατακτώντας τη νίκη επί του Περιστερίου, το οποίο είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 7-7 3’48’’ πριν το τέλος του αγώνα.

Στα εναπομείναντα λεπτά οι «κυανέρυθροι» έτρεξαν ένα 2-0 που ήταν αρκετό για να τους χαρίσει τη νίκη στην πρώτη αγωνιστική της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος.

{“@context”:”http://schema.org”,”@type”:”VideoObject”,”name”:”Πανιώνιος – Περιστέρι 9-7 | HIGHLIGHTS”,”description”:”Οι καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης μεταξύ του Πανιωνίου και του Περιστερίου, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της β’ φάσης του πρωταθλήματος.”,”thumbnailUrl”:”https://isthumbs.glomex.com/dC1ibHU1bnRqdHo4bDUvMjAyMy8wMS8yMS8xOC8wM180M182M2NjMjhmZjU0ZGRiLmpwZw==/profile:player-960×540″,”duration”:”PT1M21S”,”uploadDate”:”2023-01-21T18:04:59.000Z”,”embedUrl”:”https://player.glomex.com/integration/1/iframe-player.html?integrationId=40599z17lbwhjpot&playlistId=v-cpy2cx6zw6zt”,”provider”:{“@type”:”Organization”,”name”:”glomex GmbH”,”logo”:{“@type”:”ImageObject”,”url”:”https://player.glomex.com/[email protected]”,”width”:136,”height”:146}}}

Οι Μπουζαλάς και Γκιουβέτσης τα γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους, οι οποίοι έφτασαν τους 39 βαθμούς. Αντίθετα η ομάδα του Κώστα Λούδη παρέμεινε στους 24.

Οκτάλεπτα: 2-2, 2-2, 2-1, 3-2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Λιμαράκης, Κοπελιάδης 1, Μπουζαλάς 1, Γκιουβέτσης 1, Μπιτάτζε 2, Νταλάπας 1, Καλαϊτζής 1, Μουρατίδης Π., Παπάκος, Γούνας 2, Κανελλόπουλος Χρ., Καπετανάκης, Αναγνώστου, Λοράντος, Γεωργακόπουλος.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Σαλτερής, Τοράκης 2, Πρέκας, Γερακούδης, Κουκουμάκης 1, Μπιτσάκος Χρ., Καρούντζος 1, Φώσκολος 1, Χρυσοσπάθης 2, Μαστρογιαννάκος, Λαδάς, Χόλαντ, Ναγκλ, Μπιτσάκος Ανδ.

Διαιτητές: Σταυρίδης, Μοίραλης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας