Βουλιαγμένη-Άλιμος 14-7: Επίδειξη δύναμης από τον ΝΟΒ

Με ένα εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο η Βουλιαγμένη επιβλήθηκε 14-7 του Άλιμο για τη 12η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Ο μέχρι πρότινος πρωτοπόρος Άλιμος, γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα του μετά τον Ολυμπιακό την προηγούμενη αγωνιστική και είδε τη Βουλιαγμένη να τον πλησιάζει στη δεύτερη θέση με δύο βαθμούς διαφορά, με τον ΝΟΒ να έχει μάλιστα και παιχνίδι λιγότερο.

Η Βουλιαγμένη μπήκε πολύ δυνατά και με το 6-1 με το οποίο πήγε στα αποδυτήρια για ημίχρονο, είχε ουσιαστικά ήδη καθαρίσει το ματς.

Ο Άλιμος απλά αφυπνίστηκε επιθετικά στο β’ μέρος, με τη Βουλιαγμένη όμως να έχει πάντα τον έλεγχο. Η Ελένη Ελληνιάδη ήταν πρώτη σκόρερ του αγώνα με 7 γκολ.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON 14-7

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 3-0, 5-3, 3-3

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιώση): Κοτσιώνη, Καΐάφα 1, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 7, Γιαννοπούλου 1, Ριτζ 1, Τανκέεβα 1, Κουρεμέτη, Στρατηδάκη 1, Ανδρεάδη, Μιμίδη, Αγγελίδη 2, Ε. Πάτρα, Μαρκατσέλη, Κρασσά.

ΑΛΙΜΟΣ Ν.Α.Σ. BETSSON (Βαγγέλης Πάτερος): Λάζαρη, Χαλδαίου 1, Κοβάσεβιτς, Πιοβάν, Λυκοθανάση 1, Πάτερου 1, Ασημάκη 1, Λογοθέτη, Μιχαϊλοβιτς 1, Μπιτσάκου Μαργ., Τσιμάρα Ευδ. 2, Χέλμη, Καραγιάννη, Κύρκου, Μπιτσάκου Αφρ.