ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 11-8:  Η δύναμη της έδρας…

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο νικητής στο ντέρμπι των «Δικεφάλων» για την 8η αγωνιστική της Α1 Γυναικών. Η ΑΕΚ προσπάθησε να φτάσει στην πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, ωστόσο δεν τα κατάφερε και έμεινε στον έναν πόντο.

Οι γηπεδούχες είχαν τον έλεγχο και το προβάδισμα, ωστόσο η ομάδα του Μάρκο Μίσιτς κατάφερνε πάντα να πλησιάζει με τελευταία φορά το 8-7 έξι περίπου λεπτά πριν τη λήξη. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» έσφιξε την άμυνά του, πέτυχε τρία γκολ και έφτασε στη νίκη.

Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου οκταλέπτου ο Μάρκο Μίσιτς δέχθηκε την κόκκινη κάρτα για έντονη διαμαρτυρία…

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 11-8

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-3, 3-1, 3-3

ΠΑΟΚ (Παναγιώτης Βέργος): Λεριώτη-Συκά, Μπίκου, Πουστινίκοβα 1, Τζελέπη, Καρυπίδου Μελίνα 1, Παρασκευοπούλου, Γραικού 1, Μαχίλη, Φραγκιά 3, Λαμπρούση, Στόγιου, Δαραβίγκα, Τζούρκα, Καρυπίδου Ηρώ 5, Ταυρίδου.

ΑΕΚ (Μάρκο Μίσιτς): Νίγκρο, Μακέντι, Λελελέι 2, Γεωργίου, Μπινιάρη, Καλαϊτζή 1, Γκίλλα 1, Φραγγελάκη, Ρουμελιώτη, Λιαπάκη, Πετεινάτου, Μιχαηλίδου 4, Φέλλα.

Διαιτητές: Κυράνης, Αντζουλάκος

Αλυτάρχης: Αντώνης Ρέντας