ΓΣ Περιστερίου-ΝΟ Λάρισας 7-10: Πρώτο “διπλό” για τη Λάρισα

Τα κορίτσια του ΝΟ Λάρισας πέρασαν με 10-7 από το κολυμβητήριο της Χωράφας κόντρα στον ΓΣ Περιστερίου για την 8η αγωνιστική της Α1 Γυναικών παίρνοντας έτσι την πρώτη τους νίκη εκτός έδρας.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο (4-4) η Λάρισα πήρε προβάδισμα 6-5 στο φινάλε του τρίτου οκταλέπτου και με τέσσερα γκολ στην τελευταία περίοδο δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στις γηπεδούχους.

Ο ΝΟ Λάρισας πήρε έτσι τη δεύτερη νίκη του συνολικά και έφτασε τους έξι βαθμούς, αφήνοντας το Περιστέρι στους τρεις.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 7-10

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 3-2, 1-2, 2-4

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Βαγγέλης Πάτρας): Ζαφειράκη, Κολιτσοπούλου , Φραγκάκη, Γροζοπούλου, Αποστολίδου 2, Κωνσταντοπούλου, Λουκοπούλου, Μπερίκου 2, Πέττα 1, Μπεκίρη, Κάσσαρη, Γκοτζιά 2, Κοβάσεβιτς, Παπασηφάκη, Σκαρμούτσου Β.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κώστας Γαλανόπουλος): Αρχοντάκη, Κοκκίνου, Τουλουμτζίδου 1, Χασιώτη, Καλογιάννη, Σαφέτη 1, Κολτσίδα 2, Σακελλαρίου 1, Ρότζερς 1, Γαλανοπούλου 2, Μάστορη 1, Κλάπερτον 1, Ζμπήτα, Ανδρή.

Διαιτητές: Μαρκοπούλου, Δασκαλοπούλου