ΝΟ Βουλιαγμένης-Ολυμπιακός 11-12: Πήραν το ντέρμπι οι “ερυθρόλευκες”

Ο Ολυμπιακός έφυγε με τη νίκη 12-11 από το κολυμβητήριο του Λαιμού, σε ένα ματς θρίλερ με τον ΝΟ Βουλιαγμένης.

Κορυφαίες για τις φιλοξενούμενες ήταν οι Μυριοκεφαλιτάκη και Κρίστμας, οι οποίες σημείωσαν από δυο γκολ, ενώ από την πλευρά των γηπεδούχων, η Ριτζ σημείωσε πέντε γκολ.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τέσσερα γκολ διαφορά στο ημίχρονο 8-4, ενώ έφτασε τη διαφορά και στα πέντε γκολ (10-5), όμως οι γηπεδούχες αντέδρασαν στην επανάληψη και κατάφεραν να μειώσουν στο γκολ, στο φινάλε του αγώνα, χωρίς όμως να έχουν περισσότερο χρόνο για να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο. Αυτή ήταν η έκτη νίκη για τον Ολυμπιακό σε ισάριθμες αγωνιστικές, ενώ ο ΝΟ Βουλιαγμένης γνώρισε την πρώτη του φετινή ήττα.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11-12

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-6, 4-3, 3-1

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιώση): Κοτσιώνη, Καΐάφα, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 2, Γιαννοπούλου 1, Ριτζ 5, Τανκέεβα 2, Μ. Πάτρα 1, Στρατηδάκη, Ανδρεάδη, Μιμίδη, Αγγελίδη, Ε. Πάτρα, Μαρκατσέλη, Κρασσά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Στέργιος Τοροσιάδης): Διαμαντοπούλου, Ελ. Πλευρίτου 1, Χυδηριώτη 1, Ελευθεριάδου 1, Τριχά 1, Ξενάκη 2, Σιούτη, Μ. Πλευρίτου 1, Τορνάρου, Β. Πλευρίτου, Κρίστμας 2, Μυριοκεφαλιτάκη 2, Σταματοπούλου, Σάντα 1, Δρακωτού.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Μπιράκης
Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας