ΝΟ Λάρισας-ΑΝΟ Γλυφάδας i-repair 6-17: Δεύτερο σερί τρίποντο

Ο  ΑΝΟ Γλυφάδας i-repair επιβλήθηκε του ΝΟ Λάρισας εκτός έδρας και πέτυχε τη δεύτερη διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών.

Οι φιλοξενούμενες στο δεύτερο και στο τέταρτο οκτάλεπτο πραγματοποίησαν σπουδαία εμφάνιση με συνολικά 10 τέρματα υπέρ, έναντι μόνο ενός κατά. Αν και στα πρώτα λεπτά οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ (2-2),  με πέντε σερί γκολ ο ΑΝΟ Γλυφάδας i-repair έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο +5 (2-7).

Οι γηπεδούχες δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να… αγχώσουν τις αντίπαλές τους και ουσιαστικά γνώρισαν τη δεύτερη σερί ήττα τους.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR 6-17

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 0-4, 3-4, 1-6

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κώστας Γαλανόπουλος): Αρχοντάκη, Κοκκίνου 1, Τουλουμτζίδου 1, Καλογιάννη, Σαφέτη, Κολτσίδα 1, Σακελλαρίου, Ρότζερς 1, Γαλανοπούλου, Κλάπερτον 2, Ανδρή, Ζμπήτα.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR (Θοδωρής Ανδρεάκος): Καρύτσα, Νίνου Παν.1, Μουστακαρία 1, Βόγκα, Γρηγοροπούλου 5, Νίνου Ειρήνη 1, Αντωνιάδη 1, Κανελλλοπούλου, Κούλχαας 2, Φουντωτού, Κατσώνη, Κοντογιάννη 6, Τσιάρα, Μαδένογλου, Αδάμη.

Διαιτητές: Σπανούδης, Καρούλης

Αλυτάρχης: Σωτήρης Καλογήρου