Γύρος Πολωνίας (S6): Διατήρησε την κορυφή της γενικής ο Μόχοριτς

Ο Ματέι Μόχοριτς παρέμεινε επικεφαλής της γενικής κατάταξης μετά το έκτο ετάπ, ατομικής χρονομέτρησης, στο γύρο Πολωνίας.

Ο Ιταλός Ματία Κατάνεο αναδείχθηκε νικητής καθώς ο αθλητής της Soudal-QuickStep κάλυψε τα 16,8 χιλιόμετρα της διαδρομής στο Κατοβίτσε σε 19 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα. Δεύτερος και 13 δευτερόλεπτα βραδύτερος ήταν ο Πορτογάλος Ζοάο Αλμέιδα της UAE Team Emirates ενώ πιο αργός κατά 14 δευτερόλεπτα από το νικητή της ημέρας ήταν ο Βρετανός Γκέρεντ Τόμας της Ineos Grenadiers.

Με το αποτέλεσμα αυτό ο Σλοβένος της Bahrain Victorious, ο Μόχοριτς, παρέμεινε στην πρώτη θέση της γενικής κατάταξης με τον Αλμέιδα ωστόσο να έχει πλέον τον ίδιο συνολικό χρόνο ενώ σε απόσταση 14 δευτερολέπτων ακολουθεί ο ντόπιος Μίχαλ Κβιατκόφσκι της Ineos Grenadiers.