4 Jours de Dunkerque: Ο τίτλος στον Γκρεγκουάρ (vid)

Ο Τιμ Μερλιέ επικράτησε στο τελευταίο ετάπ αλλά ο Μπενουά Γκρεγκουάρ αναδείχθηκε νικητής στη γενική κατάταξη.

Το τελευταίο ετάπ του 4 Jours de Dunkerque ήταν ευθείας, με μήκος 188 χιλιομέτρων, κάτι που ευνοούσε τους σπρίντερ, με τον πρωταθλητή Βελγίου, τον Τιμ Μερλιέ της Soudak-QuickStep να επικρατεί στο τελικό σπριντ του Νορβηγού Έρλεντ Μπλίκρα της Uno-X Pro Cycling και του Ολλανδού Σις Μπολ της Astana που τερμάτισαν στη 2η και 3η θέση αντίστοιχα.

Ο τίτλος στη γενική κατάταξη πήγε στον Μπενουά Γκρεγκουάρ με τον Γάλλο της Groupama-FDJ ο οποίος επικράτησε με διαφορά 13 δευτερολέπτων του Δανού Κάσπερ Άσγκριν της Soudal-QuickStep.