Στην 6η θέση του όμνιουμ ο Βολικάκης στη Λιθουανία

Ολοκλήρωσε τον αγώνα του στο όμνιουμ, το ποδηλατικό τέτραθλο ο Χρήστος Βολικάκης, που συμμετέχει στο διεθνές μίτινγκ ποδηλασίας πίστας στο Πανεβέζις της Λιθουανίας.

Ο Έλληνας ποδηλάτης καράφερε να πάρει την 6η θέση στη γενική κατάταξη του όμνιουμ, ενώ πλασαρίστηκε 6ος στο scratch, 3ος στο tempo race και 5ος στο elimination. Την πρώτη θέση, πήρε ο Μπαρτόσζ Ρούντικ από την Πολωνία.

Να θυμίσουμε, ότι ο Βολικάκης την Παρασκευή (20/1) ολοκλήρωσε την πρώτη του κούρσα, αυτή του σκρατς. Κατέκτησε την 6η θέση σε σύνολο 24 αθλητών από τους οποίους οι 13 δεν κατάφεραν να τερματίουν. Νικητής του αγώνα ήταν o Πολωνός Μπάρτος Ρούντικ.