6ο Αναπτυξιακό τουρνουά: Στην κορυφή των παμπαίδων ο Ισαακίδης – Η Δημητρίου στις παγκορασίδες

Στο ΣΕΦ έκλεισε το απόγευμα της Κυριακή 26/02, με θετικό απολογισμό, η σειρά των ανοιχτών πρωταθλημάτων επιτραπέζιας αντισφαίρισης μικρών ηλικιών, για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Παρά την περιορισμένη χωρητικότητα του γυμναστηρίου, τόσο η οργάνωση, σε σχέση με το 1ο φετινό τουρνουά στον ίδιο χώρο, όσο και οι ουσιαστικές παροχές από την ΕΦΟΕπΑ προς τους συμμετέχοντες, ήταν σε πολύ καλύτερο επίπεδο.

Αυτό ήταν το 6ο και τελευταίο τουρνουά των αναπτυξιακών τουρνουά στο πρόγραμμα και η σεζόν για τον θεσμό θα ολοκληρωθεί στις 01-02/04 1 στην Καβάλα με τον μεγάλο τελικό.

Το σαββατοκύριακο, πήραν μέρος 200 αθλητές κι αθλήτριες (212 ήταν οι τελικές δηλώσεις συμμετοχής) και τα έδωσαν όλα για το καλύτερο αποτέλεσμα, καθώς μάλιστα διαμορφώνονται οι τελικές ειδικές βαθμολογίες για το δικαίωμα συμμετοχής στον τελικό.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν ο Κωνσταντίνος Ισαακίδης στους παμπαίδες, η Δέσποινα Δημητρίου στις παγκορασίδες, ο Μάριος Σερίδης στους μίνι παμπαίδες και η Αργυρώ Κουτρουμπά στις μίνι παγκορασίδες (θυμίζουμε ότι οι δύο τελευταίες ηλικιακές κατηγορίες, οι μικρότερες δηλαδή, δεν περιλαμβάνονται στον Μεγάλο Τελικό).