6ο Αναπτυξιακό τουρνουά: Νικητής ο Μαδέσης στους εφήβους – Η Μεραμβελλιωτάκη στις νεανίδες

Στο ΣΕΦ έκλεισε το απόγευμα της Κυριακή 26/02, με θετικό απολογισμό, η σειρά των ανοιχτών πρωταθλημάτων επιτραπέζιας αντισφαίρισης μικρών ηλικιών, για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Παρά την περιορισμένη χωρητικότητα του γυμναστηρίου, τόσο η οργάνωση, σε σχέση με το 1ο φετινό τουρνουά στον ίδιο χώρο, όσο και οι ουσιαστικές παροχές από την ΕΦΟΕπΑ προς τους συμμετέχοντες, ήταν σε πολύ καλύτερο επίπεδο.

Αυτό ήταν το 6ο και τελευταίο τουρνουά των αναπτυξιακών τουρνουά στο πρόγραμμα και η σεζόν για τον θεσμό θα ολοκληρωθεί στις 01-02/04 1 στην Καβάλα με τον μεγάλο τελικό.

Το σαββατοκύριακο, πήραν μέρος 200 αθλητές κι αθλήτριες (212 ήταν οι τελικές δηλώσεις συμμετοχής) και τα έδωσαν όλα για το καλύτερο αποτέλεσμα, καθώς μάλιστα διαμορφώνονται οι τελικές ειδικές βαθμολογίες για το δικαίωμα συμμετοχής στον τελικό.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν ο Αλέξανδρος Μαδέσης στους εφήβους, η Ευαγγελία Μεραμβελλιωτάκη στις νεάνιδες, ο Γιάννη Κούτρα στους παίδες, η Qi Xinyu στις κορασίδες,