Αναπτυξιακά ΠΠ/ΠΚ U13: “Χρυσή” η Αθανασία Γκόγκα

Την πρώτη θέση στο Αναπτυξιακό πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ U13, που διοργανώθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Αγριάς στο Βόλο, το Σαββατοκύριακο 22-23/10, κατέκτησε η Γκόγκα Αθανασία (Ολυμπιακός ΣΦΠ).

Η νεαρή αθλήτρια του πινγκ πονγκ κέρδισε στον μεγάλο τελικό την Τασιού Ελπίδα (ΑΟ Θέρμης Θερμαίος) με 3-1 σετ (11-7, 12-10, 9-11, 11-8), επιβεβαιώνοντας πως ήταν και το μεγάλο φαβορί για τη νίκη, ενώ στην 3η θέση της κατηγορίας έφτασε η Σπανού Παρασκευή (ΑΣΕΑ Σάρισες Φλώρινας).

Να τονιστεί πως ήταν το 1ο σχετικό τουρνουά που διοργάνωσε ποτέ ο Βόλος και συγκέντρωσε πάνω από 200 συμμετοχές, παίρνοντας μέρος συνολικά 201 αθλητές και αθλήτριες από 41 σωματεία, σε 8 ηλικιακές κατηγορίες, αριθμοί που είχαν πολύ καιρό να εμφανιστούν και τονώνουν την προσπάθεια της ΕΦΟΕπΑ.