Αναπτυξιακά ΠΠ/ΠΚ U11: Στην κορυφή του βάθρου ο Δημήτρης-Μάριος Αλεξανδρίδης

Στην πρώτη θέση έφτασε ο Αλεξανδρίδης Δημήτρης-Μάριος (Τελαμών Σαλαμίνας) στο Αναπτυξιακό πρωτάθλημα ΠΠ/ΠΚ U11, που διοργανώθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Αγριάς στο Βόλο, το Σαββατοκύριακο 22-23/10.

Ο νεαρός αθλητής του πινγκ πονγκ νίκησε στον τελικό της διοργάνωσης τον Σερίδη Μάριο (ΑΣΕΑ Σάρισες Φλώρινας) με 3-1 σετ (4-11, 11-9, 11-6, 11-5), μετά από έναν πολύ θεαματικό αγώνα, καθώς ήταν αμφίρροπος καθ’ όλη τη διάρκειά του.

Στην 3η θέση της κατηγορίας τερμάτισε ο Κούβελας Γιώργος (ΣΠΑ Λυκόβρυσης-Πεύκης), που πραγματοποίησε μία εξίσου πολύ καλή παρουσία.

Τονίζουμε, ότι ήταν η πρώτη διοργάνωση που λαμβάνει χώρα στη Θεσσαλική πόλη, η οποία συγκέντρωσε πάνω από 200 συμμετοχές, στελεχώνοντας 8 ηλικιακές κατηγορίες, ολοκληρώνοντας μία σπουδαία προσπάθεια της ΕΦΟΕπΑ.