Αναπτυξιακά Π/Κ U15: Πρωταθλητής ο Γιάννης Κούτρας

Το χρυσό μετάλλιο στο Αναπτυξιακό πρωτάθλημα Π/Κ U15, το οποίο διοργανώθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Αγριάς στο Βόλο, το Σαββατοκύριακο 22-23/10, κατέκτησε ο Κούτρας Γιάννης (Ποσειδών Λουτρακίου), κερδίζοντας στον τελικό τον Κοσμά Γιώργο (ΔΑΟ Ταύρου) με 3-2 σετ (11-8, 6-11, 8-11, 11-8, 11-7).

Ο Κούτρας, αν και προηγήθηκε στα σετ, είδε τον φιναλίστ της κατηγορίας να τον προσπερνά, έχοντας απόλυτα το μομέντουμ της αναμέτρησης, αλλά με περίσσια ψυχραιμία γύρισε το παιχνίδι, και κατέκτησε την κορυφή.

Στην 3η θέση της εν λόγω κατηγορίας έφτασε ο Κιοσελόγλου Γιάννης (Ποσειδών Λουτρακίου), προσδίδοντας μία ακόμα επιτυχία στον σύλλογό του, με ανάλογη καλή εμφάνιση.

Υπενθυμίζουμε, πως ήταν το 1ο τουρνουά που έχει στελεχωθεί στη Θεσσαλική πόλη και συγκέντρωσε πάνω από 200 συμμετοχές.

Πήραν μέρος συνολικά 201 αθλητές και αθλήτριες από 41 σωματεία, έγιναν 8 ηλικιακές κατηγορίες, αριθμοί, που είχαν πολύ καιρό να εμφανιστούν και τονώνουν την προσπάθεια της ΕΦΟΕπΑ.