WTT Feeder: “Λύγισε” τον Κωνσταντινόπουλο ο Γέμπο

Στο απλό των ανδρών στο WTTFeeder της Βουλγαρίας, ο Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος γνώρισε τον αποκλεισμό από τον από τον Λιού Γέμπο με 3-0 σετ.

Ο Έλληνας πρωταθλητής ήταν εξαιρετικά ανταγωνιστικός απέναντι σε μια παραδοσιακή δύναμη, όπως είναι ο Λιου Γέμπο, αλλά γνώρισε την ήττα με 3-0. Παρόλο την ήταν, ο Κωνσταντινόπουλος ήταν κοντά στα 2 από τα 3 συνολικά σετ που διεξήχθησαν.

Στο πρώτο σετ ο Έλληνας πρωταθλητής είχε τις ευκαιρίες του, μένοντας κοντά στο σκορ, αλλά η ψυχραιμία του Γέμπο, του έδωσαν τη νίκη με 12-4. Στο δεύτερο σετ, η επικράτηση του Κινέζου ήταν πιο άνετη με 6-11, ενώ στο τρίτο, ο Κωνσταντινόπουλος το πάλεψε αλλά «λύγισε» με 12-14.