Έπαθλο Χωμάτινης Ατομικής Χρονομέτρησης: Μάχες στα αυτοκίνητα

Στην κατηγορία έως 1400 κ.εκ. στο Έπαθλο Χωμάτινης Ατομικής Χρονομέτρησης, o Δημήτρης Κούγιας πήρε τη νίκη. Ο 25άχρονος πραγματοποίησε την ταχύτερη επίδοση και στα τέσσερα σκέλη του αγώνα με ένα Peugeot 206.

Στην πρώτη του επαφή με τη χωμάτινη επιφάνεια, ο Αλέξανδρος Αβραμίδης τερμάτισε δεύτερος, επίσης ένα Peugeot 206.

Την τριάδα συμπλήρωσε ο Νίκος Μανούσκος με ένα Peugeot 206.

Στην επιστροφή του σε αγωνιστικό μπάκετ έπειτα από 3 χρόνια απουσίας, ο Γιάννης Ακράτος ήταν ο νικητής στην κατηγορία 1400-1600 κ.εκ., με Peugeot 208 Rally4.

Ο Πρωταθλητής Ελλάδος στα δικίνητα του 2019, ήταν ο ταχύτερος και στα τέσσερα σκέλη του αγώνα, αφήνοντας στη δεύτερη θέση τον Κώστα Μαχαίρα με Citroen Saxo.

Ο Καλαματιανός οδηγός προσπάθησε να ακολουθήσει το ρυθμό του πρωτοπόρου, ωστόσο υπέπεσε σε ένα λάθος στο δεύτερο σκέλος και έμεινε πίσω στη μάχη για τη νίκη. Με αυτό του το αποτέλεσμα, βέβαια, κατέκτησε τον τίτλο στο Έπαθλο Χωμάτινης Ατομικής Χρονομέτρησης στην κατηγορία 1400-1600 κ.εκ.

Στην τρίτη θέση της κατηγορίας τερμάτισε ο Θεόδωρος Καλαμαράς με Peugeot 206. Πίσω του ήταν ο Νίκος Χρυσάφης με Peugeot 206.

Ακολούθησαν οι Δημήτρης Αμαξόπουλος με Toyota Corolla KE30 και Γιάννης Γιώτης με Hyundai Accent.

Στην κατηγορία έως 2000 κ.εκ., ο Λαμιώτης Γιώργος Δήμος επικράτησε με ένα Ford Escort MKII.