Seajets 42ο Ράλι Παλάδιο: Νικητές Αυγερόπουλος-Γιαβάσης

Νικητές στο Seajets 42ο Ράλι Παλάδιο αναδείχθηκαν οι Χρήστος ΑυγερόπουλοςΣτρατός Γιαβάσης με Citroen Saxo. Παράλληλα κέρδισαν και την κατηγορία των δικίνητων.

Οι Θανάσης Μόσχος – Ιωάννης Σαμαρτζής με Renault Clio 1 τερμάτισαν στη δεύτερη θέση της γενικής αλλά και της F2.

Το βάθρο της γενικής συμπλήρωσαν οι Ανδρέας Νομικός – Αλέξανδρος Ματαλιωτάκης με Skoda Fabia S2000.

Τρίτοι στην F2 ήταν οι Νίκος και Βασίλης Καραθανάσης με Honda Civic EP3.

Η προτελευταία Ειδική Διαδρομή του αγώνα “Άγιος Ιωάννης – Μέγαρα” έκρυβε εκπλήξεις.

Οι Στάθης Κουκέας – Κώστας Σπύρου μετά το τέλος της ειδικής βγήκαν με σπασμένο πίσω άκρο με αποτέλεσμα να εγκαταλείψουν. Οι Θανάσης Μόσχος – Ιωάννης Σαμαρτζής είχαν έξοδο με αποτέλεσμα να χάσουν πολύτιμο χρόνο. Η έξοδος τους αυτή τους στέρησε ταυτόχρονα την πρωτοπορία του αγώνα.

Να σημειωθεί ότι μετά από έξοδο των ΧαραλαμπόπουλουΞανθού Honda Civic EP3, η εναρκτήρια ειδική «Αλεποχώρι 1» έγινε απλή για τα πληρώματα που ακολουθούσαν.