Ράλι Σπριντ Γραίκα: Νικητές Παπαδημητρίου-Πετρόπουλος

Ο Γιάννης Παπαδημητρίου και ο Νίκος Πετρόπουλος ήταν οι νικητές του 30ού Ράλι Σπριντ Γραίκα.

Ο δύο φορές Πρωταθλητής Ελλάδος οδήγησε ταχύτατα όπως πάντα το Skoda Fabia Rally2.

Παπαδημητρίου και Πετρόπουλος ήταν οι πιο γρήγοροι στα πρώτα δύο περάσματα από τη Γραίκα. Έτσι δημιούργησαν απόσταση σχεδόν 80 δευτερολέπτων από τους δεύτερους γενικής Στέλιο Λαϊνόπουλο και Παναγιώτη Σπυρογιάννη.

Το πλήρωμα του Mitsubishi Lancer Evo9 R4 σημείωσε τον καλύτερο χρόνο στην τελευταία ειδική. Με αυτόν τον τρόπο «σφράγισε» τη δεύτερη θέση στη γενική κατάταξη του Ράλι Σπριντ Γραίκα.

Το βάθρο των νικητών συμπλήρωσαν οι Ηλίας Τσετσώνης – Δημήτρης Τσετσώνης με Subaru Impreza STi N12.

Πρώτοι δικίνητοι ήταν οι Δημήτρης Σταυρόπουλος – Παντελής Τζαβάρας με Toyota Yaris. Ακολούθησαν ο Χρήστος και η Δήμητρα Καστή με Peugeot 206 XS.

Το βάθρο της F2 συμπλήρωσαν οι Τάσος Αναστασόπουλος – Αχιλλέας Παρασκευόπουλος με Toyota Corolla AE92.

Με το Ράλι Σπριντ Γραίκα έπεσε η αυλαία του Κυπέλλου Ράλι Χώματος 2023.