Ιστορικό Ράλι Ακρόπολις: Οι νικητές των κατηγοριών

Στη γενική κατάταξη στο Ιστορικό Ράλι Ακρόπολις, στην Κατηγορία 2, επικράτησαν οι Δημήτρης Αμαξόπουλος-Χαρά Μωραΐτη.

Τερμάτισαν μπροστά από τους Μελά-Βαρδαξή και τους Pasutti-Campeis.

Στην Κατηγορία 3, οι McCormack-Mitchell κέρδισαν, με τους Σταφυλοπάτη-Χατζηρήγα να τερματίζουν δεύτεροι. Την τριάδα συμπλήρωσαν οι Γάλλοι Guignard-Meffre.

Οι Ιταλοί Pierangioli-Farnocchia πρώτευσαν στην Κατηγορία 4, μπροστά από τους Graham-Graham και Kovarik jnr-Kapic.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιστορικών, στα 1300 κυβικά, νικητές ήταν οι Oldrich Kovarik jnr-Marek Kapic. Ακολούθησαν οι Κωνσταντίνος Αργυρίου-Σταμάτης Λάσκος και οι Μιχάλης Νομικός-Κωνσταντίνος Τροβάς.

Αμαξόπουλος και Μωραΐτη επικράτησαν και στα 1600 κυβικά, με τους Γρηγόρη Νιώρα-Κώστα Κακαλή (Opel Corsa A GSi) να τερματίζουν στη δεύτερη θέση. Το βάθρο συμπλήρωσαν οι Γιώργος Κασιδόπουλος-Νίκος Κωτσαδάμ (Toyota Corolla AE86).