«Άγγιξαν» το βάθρο στην Ιταλία Παυλίδης – Χάριμαν

Εξαιρετικά επιτυχημένη ήταν η παρουσία των Νικόλα Παυλίδη και Άλαν Χάριμαν στο Rally dei Nuraghi e del Vermentino, στο οποίο οποίο συμμετείχαν.

Το έμπειρο πλήρωμα κινήθηκε σβέλτα με το Skoda Fabia Rally2 Evo και «φλέρταρε» με το βάθρο των νικητών στην μκατηγορία «Over 55», καθώς τερμάτισε στην τέταρτη θέση.

Σε επίπεδο γενικής κατάταξης, το πλήρωμα της Step Racing κατέλαβε την 13η θέση επί συνόλου 55 συμμετοχών.

Νικητές του αγώνα αναδείχθηκαν οι Νικολάι Γκριάζιν – Κονσταντίν Αλεξαντρόφ με Skoda Fabia RS Rally2, ακολουθούμενοι από τους Πάολο Αντρεούτσι – Ρούντι Μπριάνι με ίδιο αυτοκίνητο, ενώ την τριάδα συμπλήρωσαν οι Αλμπέρτο Μπατιστόλι – Σιμόνε Σκατολίν, επίσης με Skoda Fabia RS Rally2.