Ρεκόρ πίστας από τον Παντελεάκη στις Σέρρες!

Με ρεκόρ πίστας συνδύασε την νίκη του στην κατηγορία SuperSport του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ταχύτητας Μοτοσυκλετών που διεξάγεται στο Αυτοκινητοδρόμιο Σερρών, ο Βασίλης Παντελεάκης.

Ο νεαρός αναβάτης έκανε χρόνο 1.19.555, ο οποίος αποτελεί ρεκόρ για την πίστα των Σερρών, καταρρίπτοντας το 1.19.763 του Ιταλού Μάσιμο Ροκόλι από τον Σεπτέμβριο του 2016, αλλά και την προηγούμενη κορυφαία επίδοση από Έλληνα αναβάτη που ήταν το 1.19.845 του Άλεξ Παπαγεωργίου από τον Ιούνιο του 2022.

Δεύτερος στον αγώνα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ταχύτητας στην κατηγορία SuperSport ήταν ο Αλεξ Παπαγεωργίου, ενώ το βάθρο συμπληρώθηκε από τον Σπύρο-Μάριο Φουρθιώτη, ο οποίος ήταν τέταρτος στην γενική κατάταξη, στην οποία συμπεριλαμβάνονταν και οι αναβάτες του αγώνα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ταχύτητας.