ΕΚΟ Ράλι Ακρόπολις: Πρωτοπόρος ο Λίντχολμ στο WRC-2

Φροντίζοντας να κερδίσει έδαφος και χρόνο στο δεύτερο ήμισυ της ημέρας, ο Εμίλ Λίντχολμ ήταν εν τέλει εκείνος που έκλεισε την Παρασκευή στην πρωτοπορία της γενικής κατάταξης των οδηγών, στην κατηγορία WR-C2, στο ΕΚΟ Ράλι Ακρόπολις. Ο Φινλανδος, που συμμετέχει για δεύτερη φορά στο ελληνικό ράλι, πήρε τη νίκη στις ειδικές διαδρομές Νο4 και Νο5, ανεβαίνοντας έτσι στην κορυφή.

Δεύτερος στην κατάταξη με απόσταση 30.5 δευτερολέπτων ακολουθεί ο Ρώσος Μαξίμ Γκριάζιν, ενώ τρίτος είναι ένας άλλος Φινλανδός, ο Τεέμου Σούνινεν, που ήταν μάλιστα και νικητής την Πέμπτη στην EKO Super Special Stage @ ΟΑΚΑ, στην κατηγορία του.

Από πλευράς Ελλήνων, ψηλότερα από όλους βρίσκεται ο Λάμπρος Αθανασούλας, που κατέχει την 8η θέση, ενώ ακριβώς από κάτω στην 9η θέση βρίσκεται ο Κύπριος Αλέξανδρος Τσουλόφτας.