Παγκόσμιο Κύπελλο Υπερπήδησης: Νικητής στο Τορόντο ο Ντάνιελ Κόιλ (vid)

Ο τέταρτος από τους 8 προκριματικούς σταθμούς στη βόρεια αμερικανική λίγκα του παγκοσμίου κυπέλλου υπερπήδησης εμποδίων πραγματοποιήθηκε στο Τορόντο του Καναδά με τον Ιρλανδό Ντάνιελ Κόιλ και το Legacy να παίρνουν τη νίκη.

Από τους 21 συνδυασμούς που πήραν μέρος μόλις τρεις κατάφεραν να πετύχουν άπταιστη διαδρομή και να περάσουν στο jump-off έχοντας εξασφαλισμένη την παρουσία στο βάθρο. Μπροστά στο κοινό της χώρας της η Τίφανι Φόστερ έριξε ένα εμπόδιο και είχε το χειρότερο χρόνο καταλαμβάνοντας την 3η θέση, πίσω από τον Ισραηλινό Ντάνιελ Μπλούμαν, νικητής την περασμένη εβδομάδα στο Λέξινγκτον, ο οποίος ήταν ταχύτερος από την Καναδή επίσης με τέσσερις βαθμούς ποινής.

Ενδιάμεσα ο Ντάνιελ Κόιλ έκανε την εμφάνισή του και ήταν ο μοναδικός που πέτυχε άπταιστη διαδρομή και στον τελικό γύρο κατακτώντας πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια να εξασφαλίσει την παρουσία του στους τελικούς της διοργάνωσης που θα διεξαχθούν στην Όμαχα των Ηνωμένων Πολιτειών τον Απρίλιο του 2023.