Βαλκανικό Υπερπήδησης Εμποδίων: “Χάλκινη” η Μαρία Παπουρδάνου

Άλλο ένα μετάλλιο ήρθε για την Ελλάδα στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Υπερπήδησης Εμποδίων. Συγκεκριμένα, η Μαρια Παπουρδάνου κέρδισε το χάλκινο στην κατηγορία Αμαζόνων.

Η Ελληνίδα αναβάτρια (Butterfly de Rhodes) πήρε τη τρίτη θέση με 12 βαθμούς ποινής.

Την πρώτη θέση κατέκτησε για την Τουρκία η Nil Özvanligil (Firocco) με 8 βαθμούς, ενώ το ασημένιο μετάλλιο πήρε η Βουλγαρία με την Anna Gocheva (Con Calanto) με 9.

Εξαιρετικά τα πήγαν και οι υπόλοιπες Ελληνίδες με τις Μαρία-Ευαγγελία Μπούτση (Taquine du Vivier), Κατερίνα Ντούντομπελ (Fleur VL) και Αφροδίτη Γλυκή (Copyright) να καταλήγουν στη τελική δεκάδα και τις θέσεις 7,8 και 10 αντίστοιχα.

«Χάλκινη Βαλκανιονίκης στην Κατηγορία Αμαζόνων η Μαρία Παπουρδάνου με τον Butterfly des Rhodes. Συγχαρητήρια!», ανέφερε χαρακτηριστικά με ανάρτηση της στα social media η ελληνική Ομοσπονδία Ιππασίας.