Τουρνουά Φιλίας: Νικητής ο Ιωνικός ΝΦ στο Άργος

Τουρνουά Φιλίας στο Άργος

Ολοκληρώθηκε το δεύτερο Χριστουγεννιάτικο «Τουρνουά Φιλίας» στο Άργος, με νικήτρια την ομάδα παίδων του Ιωνικού ΝΦ. Οι παίκτες της Νέας Φιλαδέλφειας επικράτησαν στον τελικό του “οικοδεσπότη” Διομήδη Άργους με 40-25, και κατέκτησαν την πρώτη θέση.

Το τουρνουά ήταν αφιερωμένο στη μνήμη της Λένας Πετράκη, και σήμερα Παρασκευή (29/12) έφτασε στο τέλος του. Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να δώσουν μια σειρά δυνατών αγώνων, αποκομίζοντας παράλληλα πολύ αγωνιστικές εμπειρίες για την εξέλιξη τους.

Την Τρίτη θέση κατέλαβε ο ΑΣΕ Δούκα, που νίκησε τα Βριλήσσια με 32-26. Στο τουρνουά των παμπαίδων Α΄ ο Δούκας νίκησε τον Διομήδη Άργους 31-14 και πήρε την πρώτη θέση στην αντίστοιχη κατηγορία.