ΑΣΕ Δούκα – ΑΕΚ 26-37: Κλείδωσε την πρωτιά η Ένωση

Η ΑΕΚ νίκησε τον Δούκα στο ΟΑΚΑ και τερμάτισε πρώτη στην κανονική περίοδο παίρνοντας το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας.

Η ομάδα του Αλβανού κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και επιβραβεύτηκε στο ημίχρονο με διαφορά 10 τερμάτων (12-22).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν απείλησαν σε κανένα σημείο την ΑΕΚ που έκλεισε με νίκη πρωτιάς την κανονική περίοδο με σκορ 26-37.

Τέλος να σημειωθεί πως πριν την έναρξη του αγώνα οι διοικούντες του ΑΣΕΔ, τίμησαν τον Κώστα Ντούνη αφού αποχωρεί από την ενεργό δράση στο τέλος των αγωνιστικών υποχρεώσεων της φετινής χρονιάς.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΕΚ 26-37
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 4-7, 6-9, 8-13, 10-17, 12-22 (ημχ.), 13-25, 16-27, 19-28, 21-31, 23-33, 26-37.
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Χαλκίδης): Μποροντάι, Μαρκατάτος, Μπάτης, Τσακουρίδης 3, Παναγιώτου 2, Κιαρτζίδης, Αναστασίου 3, Ντούνης 4, Γιάντσα 2, Χαριτωνίδης 1, Κοβάνης 2, Γκάσεβιτς 1, Κολλύρης Πάνου, Δικαιούλιας 1, Στεφανίτσης 7.
ΑΕΚ (Αλβανός): Μάτσκεβιτς, Αραμπατζής 1, Τικ 1, Ζίβκοβιτς 3, Μαντάλινιτς 6, Τσέπιτς, Αλμέιδα, Ηλιόπουλος 2, Γκολούμποβιτς 2, Παπαδιονυσίου 1, Λιάπης 1, Άρσειτς, Σόκολιτς 1, Τσιτομπί 5, Ρογκούλσκι 5, Κεδέρης 9.
Διαιτητές: Μερτινιάν-Τόλιος. Δίλεπτα: 3-7. Πέναλτι: 4/5-2/3.