ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-ΠΑΟΚ 25-49: Επιστροφή στις νίκες για τις “ασπρόμαυρες”

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ, κερδίζοντας τον ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού με 25-49, για την 10η αγωνιστική.

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι δύο ομάδες να πήγαιναν χέρι-χέρι μέχρι το 4-4, στη συνέχεια όμως με πέντε συνεχόμενα τέρματα από τις Μεντεσίδου, Βράνσιτς, Μποριζόφσκα, Σεβδίλη και Σαμολαδά το σκορ πήγε στο 8-16. Οι νταμπλούχες έφτασαν έως το ημίχρονο με το ίδιο τέμπο και η Ντίας διαμόρφωσε το σκορ του πρώτου μισού το αγώνα στο 13-28.

Στο 2ο ημίχρονο οι “ασπρόμαυρες” διεύρυναν κι άλλο το σερί τους, αφού έφτασαν στα 20 τέρματα, με την Μποριζόφσκα να κάνει το 16-36. Η αναμέτρηση μέχρι την ολοκλήρωση της είχε το ίδιο τέμπο και το τελικό σκορ του αγώνα ήταν το 25-49.

Διακύμανση:

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-7, 8-11, 8-16, 11-23, 13-28 (ημχ), 15-31, 16-35, 16-37, 20-40, 22-44, 25-49

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (Δωροθέου): Σκάλα, Σουάρεζ 10, Ν. Μαυρογεώργη 2, Σιτόγλου, Ζ. Μαυρογεώργη 1, Αθ. Σαββαλάκη 1, Δ. Μαυρογεώργη, Δ. Σαββαλάκη, Παπουτσή, Διακογιάννη 7, Μανιά 1, Ταβλαρίδη 3, Παρέσογλου.

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 3, Μαυροσαββίδου 1, Μεντεσίδου 7, Βράνσιτς 5, Καπρινιώτη, Σαμολαδά 6, Αμβροσιάδου, Σεβδίλη 4, Γκόμες 2, Ζενελι 3, Μποριζόφσκα 4, Ριμπέιρο 8, Μπουράτο 6.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Μυλωνάς, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 3/5-5/5