Ζαφειράκης-Αερωπός 23-22: Πήραν το θρίλερ οι γηπεδούχοι

Ο Ζαφειράκης πήρε μια σπουδαία νίκη 23-22 επί του Αερωπού στη Νάουσα.

Οι γηπεδούχοι χρειάστηκαν τις σωτήριες επεμβάσεις του Μπουμπουλέντρα στην τελευταία φάση, στα σουτ των Μπούκλιν και Κουκουτσίδη, για να πάρουν τη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 15-10 στο ημίχρονο και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα με δυο πέναλτι στα τελευταία λεπτά. Κορυφαίος των γηπεδούχων ήταν ο Θεοδωρόπουλος με έξι γκολ, ενώ από την πλευρά των γηπεδούχων ο Μπούκλιν είχε επτά γκολ.

Διαιτητές: Κινατζίδης – Φωτακίδης

Δίλεπτα: 3-4

Πέναλτι: 4/7 – 0/1

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 2-5, 4-7, 6-10, 8-13, 10-15 (ημχ), 14-17, 17-18, 18-18, 19-19, 21-20, 23-22

Ζαφειράκης (Δεληγιάννης): Αθανασίου, Μπόλας 1, Κανιζάι, Τσαγκεράς 1, Θεοδωρόπουλος 6, Μπουμπουλέντρας 1, Ρότζιος 1, Μισαηλίδης 4, Μπιλιούρης, Αποστολίδης 2, Γαλίτης, Μίλοβιτς 2, Βαφείδης 2, Τσάτσας 3, Δασκαλόπουλος, Λόλας.

Αερωπός (Τούτσης): Κωστακίδης 5, Τσέλιος, Μαυροδουλάκης 1, Μήγγας, Αθανασιάδης, Βέρεμτσουκ, Κουκουτσίδης 4, Κράλλης 4, Μπούλκιν 7, Γεωργαλής, Παπαγιάννης 1, Γιαννούσης, Τοτίδης, Μυλωνάς.