ΕΣΝ Βριλησσίων- Bianco Monte Δράμα 31-31: Το ντέρμπι δεν είχε νικητή

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το πρώτο χρονικά παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Handball Premier, ανάμεσα στα Βριλήσσια και τη Δράμα (31-31). Οι δύο ομάδες μπήκαν στο παρκέ κουβαλώντας τις ήττες από τον ΠΑΟΚ και Τον Διομήδη, αντίστοιχα, ωστόσο δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στις επιτυχίες.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του, καθώς μόνο δύο φορές κατάφερε κάποια από τις δύο ομάδες να αποσπαστεί στο σκορ. Την πρώτη το πέτυχε η Δράμα στο πρώτο ημίχρονο με 13-10, αλλά τα Βριλήσσια αντέδρασαν και ισοφάρισαν σε 15-15. Η δεύτερη ήταν από τους γηπεδούχους, όταν στο 48’ είχαν ξεφύγει με 28-25.

Η Δράμα με αντεπίθεση διαρκείας στα τελευταία λεπτά και επί μέρους σκορ 4-1 ισοφάρισε σε 29-29. Τα Βριλήσσια μπήκαν στο τελευταίο λεπτό με τη μικρότερη δυνατή διαφορά υπέρ τους, όμως και πάλι οι Δραμινοί είχαν απάντηση καταφέρνοντας να φύγουν με την ισοπαλία (31-31).

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ- BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 31-31

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 7-6, 9-10, 11-13, 15-15, 17-18 (ημχ.), 20-20, 22-22, 25-23, 29-26, 29-28, 31-31

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Τούτσης): Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 7, Βλάχος 4, Τόμπρος 2, Πανταζής 3, Αντωνιάδης, Καραμασιώτης 1, Ζαρίκος 1, Χερουβειμ 1, Βαμβακάς 1, Χουρσουντιάν 7, Στάθης 4, Κορκολής, Χάλαρης, Κιουλτζίδης, Γκένας.

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Μωραΐτης 3, Χαϊτίδης 4, Κοβογλανίδης, Πολύδωρος 2, Τορνικίδης, Τόσκας 10, Παπάζογλου, Καλαϊτζίδης, Ντάκαρης, Μπάρμπας, Παπαγεωργίου 2, Ζιβούλοβιτς 3, Παπαδόπουλος 6, Ευθυμιάδης, Κρανιώτης, Σίνα 1.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος- Λινάρδος, Δίλεπτα: 5-6, Πέναλτι: 1/1-3/4