Ζαφειράκης Νάουσας-ΑΣΕ Δούκα 33-30: «Μίλησε» η έδρα

Ανεβάζοντας στροφές στο τέλος, ο Ζαφειράκης επιβλήθηκε του Δούκα στη Νάουσα με 33-30 για την 9η αγωνιστική της Α1 Ανδρών.

Με ανεβασμένη την ψυχολογία από τις σπουδαίες νίκες τους την τελευταία αγωνιστική οι δύο ομάδες μπήκαν στο ματς με στόχο να διευρύνουν το επιτυχημένο σερί τους. Οι δύο… μονομάχοι πήγαιναν χέρι χέρι στο σκοράρισμα μέχρι το 23’ του δευτέρου ημιχρόνου. Στα εναπομείναντα επτά λεπτά οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν και πέτυχαν την πρώτη εντός έδρας νίκη τους.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ  33-30

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-3, 7-6, 10-9, 12-12, 15-14 (ημχ.), 19-18, 20-20, 22-22, 26-24, 30-27, 33-30.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Δεληγιάννης): Αθανασίου 1, Μπολας 3, Κανιζάι, Τζουβάρας, Τσαγκερας, Θεοδωρόπουλος 10, Μπουμπουπεντρας, Ροτζιος, Μιχαηλίδης 2, Μπιλιουρης, Αποστολίδης 1, Γαλίτης, Μιλοβιτς 7, Τσάτσας 4, Λόλας 5, Τσουκαλας.

ΔΟΥΚΑΣ (Χαλκίδης): Παγιάτης 4, Χατσατουριαν, Μπατής, Τσακουρίδης 6, Παναγιώτου 4, Νικολινταης, Γερουλάνος, Αναστασίου 3, Ντούνης, Χαριτωνίδης, Γκασεβιτς 1, Κολλυρης, Πάνου 3, Δικαιούλιας, Στεφανίτσης 9, Μποροντάι.

Δίλεπτα 4-4, Πέναλτι: 8/8, 3/4.