ΓΑΣ Καματερού-ΠΑΟΚ Mateco 14-27: Επέστρεψαν στις νίκες οι ασπρόμαυρες

Οι νταμπλούχες Ελλάδος επικράτησαν εύκολα με σκορ 27-14 του ΓΑΣ Καματερού εκτός έδρας για την 4η αγωνιστική της Α1 Γυναικών, με πρώτη σκόρερ την Μαρία Χατζηπαρασίδου (6 γκολ).

Οι ασπρόμαυρες έβγαλαν αντίδραση, μετά την ήττα από την Πυλαία στην προηγούμενη αγωνιστική, και φυσικά στοχεύουν στο διατηρήσουν το μομέντουμ.

Οι γηπεδούχες δεν κατάφεραν να κρατήσουν σε χαμηλά επίπεδα τον Δικέφαλο, που μέχρι το 1ο ημίχρονο έμεναν κοντά στο σκορ, αλλά στην επανάληψη είδαν τη διαφορά να ανοίγει αρκετά.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 2-4, 4-7, 6-8, 6-10, 7-14 (ημχ.), 8-16, 10-18, 12-20, 13-23, 13-24, 14-27

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Δανήλος): Μ. Βασιλείου, Κορκολή, Παπαδοπούλου, Δαμάσκου, Καζάκη 1, Καραμάνου 1, Κόρατς, Κούρτη, Χριστοπούλου 4, Γεωργιάδου, Αλιφιέρη 1, Ψαριώτη, Ταλάντζη, Α. Βασιλείου 4, Σπυροπούλου 1, Ρούσσου 2.

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 6, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου, Βράνσιτς, Χριστοφόρις 1, Σαμολαδά, Αμβροσιάδου 2, Καπρινιώτη, Σεβδίλη 5, Γκόμες 3, Ζενέλι 2, Μποριζόφσκα 2, Γκρμπάβσεβιτς 2, Ριμπέιρο, Μπουράτο 4.

Διαιτητές: Χρηστίδη- Σκλαβενίτης, Κόκκινη: 60′ Δαμάσκου (δεν κρατήθηκε δελτίο), Δίλεπτα: 5-7, Πέναλτι: 2/5-4/5