EHF European Cup, Μέταλουργκ-ΠΑΟΚ 20-31: Έκαναν το 2/2 και συνεχίζουν στον 3ο γύρο οι Θεσσαλονικές

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς, αυτή τη φορά μέσα στα Σκόπια για τα κορίτσια της ομάδας χάντμπολ του ΠΑΟΚ, που πέρασαν στον 3ο γύρο του EHF European Cup.

Κέρδισαν την Μέταλουργκ και μέσα στα Σκόπια με 31-20 (είχαν κερδίσει στο πρώτο ματς στη Θεσσαλονίκη με 26-17), με την Χατζηπαρασίδου να δίνει άλλη μία… παράσταση επιθετικά με 5 γκολ.

Ο “δικέφαλος” μετά το 13’ όπου είχε το προβάδισμα με 8-6, έκανε ένα ξέσπασμα και έφτασε να προηγείται με 17-10 στο 28’, για να κλείσει το ημίχρονο με 17-11.

Δεν άλλαξε κάτι στην εικόνα του δεύτερου ημιχρόνου, με τα κορίτσια του ΠΑΟΚ απλά να μεγαλώνουν την διαφορά, χωρίς να παίζουν στο μάξιμουμ των δυνατοτήτων τους.

ΜΕΤΑΛΟΥΡΓΚ – ΠΑΟΚ 20-31

Διακύμανση

ΜΕΤΑΛΟΥΡΓΚ (Νταμσέφσκα): Τερζίκι, Μαρίντσοφ, Λάμποβιτς, Γκουγκουλιάνοβα 2, Πετρέσκα 2, Τραικόβικ 4, Ιβανόφκα, Τοντόροφ, Γιακιμόφσκα, Βάσεβα, Μπερόβικ, Αρσενιέφσκα 5, Μλαντενόφσκα 2, Καλατζίεφσκα, Μποζινόφσκα 5, Νεστορόφσκα.

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 5, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου 1, Βράνσιτς 2, Χριστοφόρις 1, Σαμολαδά, Αμβροσιάδου 1, Καπρινιώτη, Σεβδίλη 2, Γκόμες 2, Ζενέλι 2, Μποριζόφσκα 3, Ριμπέιρο 4, Γκρμπάβτσεβιτς 5, Μπουράτο 3.

Διαιτητές: Μπιτίκι – Κασάπι. Δίλεπτα: 4-3. Πέναλτι: 0/0 – 6/7