EHF European Cup, Καματερό-Κουίντους 18-34: Βαριά ήττα κόντρα στις Ολλανδέζες

Τυπική διαδικασία θα είναι η ρεβάνς του Καματερού με την Κουίντους στην Ολλανδία, για τον 2ο γύρο του EHF European Cup στο χάντμπολ γυναικών, αφού οι Ολλανδέζες έκαναν επίδειξη δύναμης και έφτασαν στην νίκη με 34-18.

Η ρεβάνς θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή (16/10) στις 17:00 ώρα Ελλάδος.

Το Καματερό πάλεψε το παιχνίδι στα πρώτα 20 λεπτά, αλλά η διαφορά των δύο ομάδων φάνηκε από εκείνο το σημείο και μετά. Η Ολλανδική έκανε ένα σερί και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ της 15-10, τελειώνοντας το πρώτο μισό του αγώνα με το εκπληκτικό 15/15 σουτ!

Η κατάσταση δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, με την Κουίντους να φτάνει τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό (24-14 στο 44’) και να ξεφεύγει στο τελευταίο 15λεπτο.

Διακύμανση

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Δανήλος): Μ. Βασιλείου, Κορκολή, Παπαδοπούλου, Δαμάσκου, Καζάκη 6, Καραμάνου 2, Κόρατς, Κούρτη 1, Χριστοπούλου 2, Γεωργιάδου, Αλιφιέρη, Αν. Βασιλείου 6, Σπυροπούλου, Ρούσου 1.

ΚΟΥΙΝΤΟΥΣ (Μίκιελσεν): Μπρούινεν, Χούλε 7, Σάαπ 1, Ντατίν, Φαν ντερ Χελμ 5, Φαν Πάασεν 1, Μίλερ 1, Φαν ντεν Άρεντ 1, Λούβερενς 2, Φαν ντεν Μπεργκ 3, Φαν Μάουρικ 6, Μπάρεντρεχτ, Φαν ντερ Χέιντεν 7, Ντε Γιονγκ, Φερβέεκ 3, Σανσέμα 1.

Διαιτητές: Μάια – Νούνες (Πορτογαλία). Δίλεπτα: 4-3. Πέναλτι: 2/3 – 3/3