Ζαφειράκης Νάουσας-Διομήδης 24-31: Τρία στα τρία και κορυφή για την ομάδα του Άργους

Ο Διομήδης Άργους επιβλήθηκε 24-31 του Ζαφειράκη στη Νάουσα για την 3η αγωνιστική της Handball Premier.

Με τη νίκη στο νεόδμητο γήπεδο του Ζαφειράκη οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το αήττητο και παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας. موقع 365 سبورت Καλύτεροι παίκτες οι Τζίμπουλας με 6 και ο Μάνθος με 5 τέρματα.

Οι παίκτες του Γιώργου Ζαραβίνα επέβαλλαν από νωρίς το ρυθμό τους και σταδιακά δημιούργησαν διαφορά ασφαλείας, την οποία και διεύρυναν με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, βάζοντας τις βάσεις για μια άνετη νίκη.

Από τον Ζαφειράκη που δεν έχει νίκη ακόμα στο πρωτάθλημα, ξεχώρισε ο Θεοδωρόπουλος με 9 τέρματα.

Τα 5λεπτα: 2-2,6-4,8-9,10-12,12-15,13-18 (ημίχρονο), 14-21,17-26,20-28,20-30,22-30,24-31 (τελικό)

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Αθανασίου, Μπόλας 3, Κανιζάι, Τζουβάρας, Τσαγγέρας 1, Θεοδωρόπουλος 9, Βαφείδης 3, Λόλας 2, Δασκαλόπουλος, Μπιλιούσης, Αποστολίδης 2, Ρότζιος 2, Μπουμπουλέντρας 1, Τσάτσας, Ρίζος, Μίλοβιτς 1

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Κωστούλας, Τσάκαλος, Τζίμπουλας 6, Τσιγαρίδας 2, Γ.Μούγιτς, Μάλλιος 4, Τερλέτσκι, Κουτρουμπής, Ασβεστάς 3, Καϊμακάμης 1, Μπετζιλαλί 3, Μάνθος 5, Μπεκιάρης, Άντζελιτς, Τ. كرابس Μούγιτς 3, Ζίφκοβιτς 3. القمار