Αερωπός Έδεσσας – Ζαφειράκης Νάουσας 23-21: Νίκη – ανάσα για τον Αερωπό

Μεγάλης σημασίας νίκη πέτυχε ο Αερωπός Έδεσσας κόντρα στον Ζαφειράκη Νάουσας, με σκορ 23-21, για τη 2η αγωνιστική της Handball Premier.

Οι γηπεδούχοι, άφησαν πίσω τους την ήττα από τη ΧΑΝΘ, στη Θεσσαλονίκη, την προηγούμενη εβδομάδα, παρά τις όποιες προσπάθειας των φιλοξενούμενων να αποσπάσουν ένα θετικό αποτέλεσμα.

Σχετικά με το παιχνίδι, ήταν κανονικό ντέρμπι μέχρι και τη λήξη του 1ου ημιχρόνου, μιας και καμία από τις δύο ομάδες δεν έπαιρνε μεγάλο προβάδισμα. كيف تلعب لعبة البوكر

Στην επανάληψη, όμως, ο Αερωπός κατάφερε να ξεφύγει, μετά από ένα δεκάλεπτο ξέσπασμα, στο οποίο βρέθηκε να προηγείται και με 6 τέρματα. arabic casino

Λίγο πριν το τέλος, οι νησιώτες επανήλθαν, μείωσαν την απόσταση από τους αντιπάλους τους, αλλά δεν κατάφεραν ποτέ να φτάσουν μέχρι την ισοφάριση. العاب بوكر اون لاين

Τελικό σκορ 23-21, με πολυτιμότερο παίκτη της αναμέτρησης τον Παντελή Κωστακίδη, που σημείωσε 7 τέρματα για τον Αερωπό.

Τα πεντάλεπτα:

3-2, 3-4, 4-5, 7-7, 8-7, 9-8 (ημίχρονο), 12-8, 15-10, 16-13, 19-15, 20-18, 23-21

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΡΩΠΟΣ(Πηλαλίδης): Βέρεμτσουκ, Γεωργαλής, Κωστακίδης 7, Τσέλιος, Μπουτκάρης, Παπαγιάννης 1, Μπούλκιν 2, Μαυροδουλάκης 2, Μποτσκάρεφ 5, Μουμτζιδέλης, Κράλλης 2, Αθανασιάδης, Κουκουτσίδης 3, Γάτσης, Μήγγας 1, Τοτίδης.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Δεληγιάννης): Αθανασίου, Μπόλας 2, Κανιζάι 2, Τζουβάρας, Τσαγκέρας 1, Θεοδωρόπουλος 3, Μπουμπουλένδρας, Ρότζιος, Μισαηλίδης 5, Μπιλιούρης, Αποστολίδης 3, Ρίζος, Μίλοβιτς, Βαφείδης 2, Τσάτσας, Λόλας 3.