EHF European Cup: Πανηγυρική πρόκριση της Πυλαίας επί του ΑΠΟΕΛ με δύο νίκες

Νέα μεγάλη νίκη για τον ΑΕΣΧ Πυλαίας, αυτή τη φορά και εκτός έδρας, απέναντι στον ΑΠΟΕΛ, που δίνει παράλληλα και την πρόκριση για τον 2ο γύρο, του EHF European Cup.

Οι Κυπελλούχοι Ελλάδος, επικράτησαν με σκορ 11-27 στην Κύπρο, παίζοντας με άνεση και κυριαρχικά από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης (6-11 το σκορ ημιχρόνου). الروليت الامريكي

Και σε συνδυασμό με την εντός έδρας νίκη 33-22, πριν από ένα 24ωρο, επί της Κυπριακής ομάδας, σφραγίστηκε αυτή η ιστορική Ευρωπαϊκή πρόκριση για την Πυλαία στην επόμενη φάση, με αντίπαλό της εκεί την πρωταθλήτρια Αυστρίας Κρεμς, έναν σαφέστατα πολύ δυνατό και υπολογίσιμο αντίπαλο.

Το πρώτο παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί στις 29/10 στο Κρεμς, μία πόλη στα βορειοδυτικά της Βιέννης, και ο επαναληπτικός αγώνας θα γίνει στη Θεσσαλονίκη, στις 5/11. العب بلاك جاك