Handball Premier, ΠΑΟΚ – Δούκας 31-27: Με το δεξί οι Θεσσαλονικείς στην πρεμιέρα

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον Δούκα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 ανδρών με 31-27 και πήρε τους πρώτους του βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι δυσκόλεψαν αρκετά τους Θεσσαλονικείς, όμως δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν την αντεπίθεσή τους στο 2ο ημίχρονο. bet 365

Περίπου για 25 λεπτά οι δύο ομάδες πηγαίναν μαζί στο σκορ, με τον «δικέφαλο του Βορρά» στο τελευταίο πεντάλεπτο να παίρνει διαφορά τεσσάρων γκολ, 15-11 στο 27′ και να κλείνει το πρώτο μισό του αγώνα με το σκορ στο 17-12.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ έφτασε το σκορ στο 19-13, όμως οι παίκτες του Δούκα με σερί 4-0 επέστρεψαν γρήγορα στην αναμέτρηση, μειώνοντας σε 19-17 (36′). لعبه الروليت

Μετά από αυτή την έκρηξη… του Δούκα, ο ΠΑΟΚ βρήκε τρόπο να φτάσει ξανά στο +3 και τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στα δύο γκολ (20-18 στο 40′, 23-21 στο 48′, 26-24 στο 54′).

Ο Σέρβος τερματοφύλακας, Μίλος Μοϊσίλοφ είχε καθοριστική παρουσία για τον ΠΑΟΚ στο παραπάνω διάστημα.

Τα γκολ από τους Ελευθεριάδη για το 29-26 (57′) και Τσαμουρίδη για το 30-26 (58′) ήταν αυτά που έφεραν οριστικά τη νίκη στους Θεσσαλονικείς.