ΑΕΚ: Κατέκτησε την κορυφή στο τουρνουά «Ανδρέας Παπασταμάτης» (vid)

Η ΑΕΚ νίκησε 30-23 τη Ραμάτ Ασόν και κατέκτησε την πρώτη θέση στο τουρνουά «Ανδρέας Παπασταμάτης».

Η αναμέτρηση ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο, με τους Ισραηλινούς να καλύπτουν γρήγορα το προβάδισμα των τεσσάρων γκολ της Ένωσης (11-7) και οι δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 14-13. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «κιτρινόμαυροι» ανέβασαν στροφές και με ένα σερί 6-3 στο φινάλε, κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη 30-23. ربح الاموال

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΑΕΚ (Αλέξης Αλβανός): Μάτσκεβιτς, Αραμπατζής 2, Τικ 4, Ζίβκοβιτς 3, Μόγια, Μαντάλινιτς 6, Νικολαΐδης, Αλμέϊδα, Ηλιόπουλος 2, Κοτσιώνης 1, Παπαδιονυσίου 7, Λιάπης 1, Άρσιτς, Σόκολιτς, Τσιτόμπι, Ρογκούλσκι 2, Λέμος 2, Κεδέρης.

ΡΑΜΑΤ ΑΣΡΟΝ: Τομά, Τσαρφάτι 7, Ορέλ, Χέρσκο 5, Χαβίβ, Σένφελντ, Μάρκο 5, Πάβλοβιτς, Μόσιτς 2, Τουρκένιτς 2, Ζίμαν, Λίμπερτι, Άππο 2, Σκαλίμ, Καπουλέρ, Γιεχούντα, Καμπλάν.