Ασημένιο μετάλλιο η Κασάπογλου, “χάλκινος” ο Γράψας στο διεθνές τουρνουά “Flower Cup” στην Ολλανδία

Επιτυχημένη παρουσία είχαν οι αθλητές των Εθνικών ομάδων τραμπολίνο Λίλα Κασάπογλου και Μάριος Γράψας στο διεθνές τουρνουά “Flower Cup” στο Άαλσμεερ της Ολλανδίας, όπου συνδύασαν με μετάλλια την πρώτη τους φετινή εμφάνιση.

Η Κασάπογλου κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο ατομικό γυναικών με 50,575 βαθμούς, τερματίζοντας 2η στον τελικό ανάμεσα στην Ολλανδή Ρομάνα Σούρινγκ (52,585 β.) και τη Γερμανίδα Κριστίνε Σουλντ (49,955 β.). Στον προκριματικό του αγωνίσματος, στο οποίο συμμετείχαν 42 αθλήτριες από έξι χώρες, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ήταν 4η με 51,070 β..

Στο βάθρο ανέβηκε και ο Γράψας, που κέρδισε την 3η θέση στο ατομικό τραμπολίνο ανδρών με 56,535 βαθμούς, πίσω από τους Γερμανούς Ματίας Σουλντ (57,255 β.) και Φάμπιαν Φόγκελ (57,065 β.). Στον προκριματικό ο Γράψας ήταν 5ος ανάμεσα σε 42 αθλητές με 55,955 β.