Παγκόσμιο Α/Γ: Προκρίθηκαν στους “16” του συγχρονισμένου τραμπολίνο ο Γράψας και ο Σαββίδης

Την πρόκριση στον επόμενο γύρο του συγχρονισμένου τραμπολίνο ανδρών πήραν οι Μάριος Γράψας και Νίκος Σαββίδης, στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Σόφιας, στη Βουλγαρία.

Οι Έλληνες αθλητές συγκέντρωσαν 48.610 βαθμούς στον προκριματικό γύρο του αγωνίσματος, κατέλαβαν τη 16η θέση και θα είναι παρόντες στον απογευματινό ημιτελικό (18:00-19:00), όπου έχουν τις δυνατότητες για μία πολύ καλύτερη εμφάνιση,που θα τους βάλει στο Top-8 των φιναλίστ.

Με δεδομένο, άλλωστε, ότι αποτελούν τους “χάλκινους” πρωταθλητές Ευρώπης στο συγχρονισμένο τραμπολίνο.

Στο αντίστοιχο αγώνισμα των γυναικών πήραν μέρος από Ελληνικής πλευράς οι Λίλα Κασάπογλου και Αγγελική Καλπαξή, οι οποίες τερμάτισαν στην 21η θέση με 42.460 βαθμούς.