Κύπελλο Τραμπολίνο: Πρωτιές για Κασάπογλου, Μακρή, Παπαδάτου και Αγγελιδάκη – Όλα τα αποτελέσματα

Ολοκληρώθηκε το Κυπέλλου Τραμπολίνο Ατομικού Α’-Β’-Γ’-Δ’ Κατηγοριών (Ανδρών-Γυναικών, Εφήβων-Νεανίδων, Παίδων-Κορασίδων, Παμπαίδων-Παγκορασίδων), το οποίο διεξήχθη στο Κερατσίνι, στο Δημοτικό Κλειστό «Παντελής Νικολαΐδης» στις 6 Νοεμβρίου 2022.

Η διοργάνωση, που χαρακτηρίστηκε από την σημαντική ανταπόκριση του κόσμου, αποτέλεσε το τελευταίο τεστ για τους Έλληνες αθλητές και αθλήτριες πριν από το παγκόσμιο πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών και τους παγκόσμιους αγώνες ηλικιών.

Στη διοργάνωση παρευρέθηκε επίσης, μεταξύ άλλων, ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας και Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Κερατσινίου-Δραπετσώνας Θεόδωρος Μιλτιάδης.

Στις Γυναίκες, την πρωτιά την πήρε η Λίλα Κασάπογλου από το ΑΣ Απτερό Νίκη, συγκεντρώνοντας 52.690 βαθμούς. Την δεύτερη θέση πήρε η Αγγελική Καλπαξή από τον ΔΑΣ Δραπετσώνας με 51.370 βαθμούς, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε η Αναστασία Παπαδημητρίου με 50.570 βαθμούς από τον Αστέρα Πεύκης.

6. Κοντούλη Μαρία-Ειρήνη (Αχιλλέας Τρικάλων) – 39.900

Στις Νεάνιδες η Όλγα Μακρή του Αστέρα Πεύκης με 94.120 βαθμούς πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία τους, με τις Αθηνά Βασιλάκη (ΦΟΗ Αριάδνη, 89.040 βαθμούς) και Λυδία Τουστζόγλου (Αστέρας Πεύκης, 88.250) να συμπληρώνουν το βάθρο.

8. Κραββάρη Ιωάννα (ΑΣ Ξάνθης Ερατώ) – 82.610

Στις Κορασίδες η Μαρία Παπαδάρου από την Αριάδνη Περιστερίου με 92.120 βαθμούς κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία της, ενώ την δεύτερη θέση πήρε η Κατερίνα Παπαδάτου με 88.450 βαθμούς και το βάθρο συμπλήρωσε η Ευαγγελία – Ηλιάνα Μπαξεβάνη από το Παλμό Καβάλας, με 86.070 βαθμούς.

8. Παπαθανασίου Χριστίνα (Παλμός Καβάλας) 60.815

Στις Παγκορασίδες Α’ την πρώτη θέση στην κατηγορία της πήρε η Σοφία Αγγελιδάκη από τον ΦΟΗ Αριάδνη με 84.910 βαθμούς, ενώ ακολούθησε η Μαρία Αποστολέα του Πήγασου Νίκαιας με 84.230 και η Νικολέτα Δερτίλη του Αστέρα Πεύκης με 82.160.