Κύπελλο Τραμπολίνο: Πρώτοι οι Γράψας, Παπαδάτος και Μανασάκης – Όλα τα αποτελέσματα

Ολοκληρώθηκε το Κυπέλλου Τραμπολίνο Ατομικού Α’-Β’-Γ’-Δ’ Κατηγοριών (Ανδρών-Γυναικών, Εφήβων-Νεανίδων, Παίδων-Κορασίδων, Παμπαίδων-Παγκορασίδων), το οποίο διεξήχθη στο Κερατσίνι, στο Δημοτικό Κλειστό «Παντελής Νικολαΐδης» στις 6 Νοεμβρίου 2022.

Η διοργάνωση, που χαρακτηρίστηκε από την σημαντική ανταπόκριση του κόσμου, αποτέλεσε το τελευταίο τεστ για τους Έλληνες αθλητές και αθλήτριες πριν από το παγκόσμιο πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών και τους παγκόσμιους αγώνες ηλικιών.

Στη διοργάνωση παρευρέθηκε επίσης, μεταξύ άλλων, ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας και Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Κερατσινίου-Δραπετσώνας Θεόδωρος Μιλτιάδης.

Στην κατηγορία των αντρών, ο Μάριος Γράψας από την Αριάδνη Περιστερίου συγκέντρωσε 57.960 βαθμούς, κατακτώντας την πρώτη θέση. Τη δεύτερη θέση εξασφάλισε ο Απόστολος Παπαδάτος από την ίδια ομάδα, με 55.080, ενώ την τρίτη θέση κατέκτησε ο Στέφανος Κακογιάννης από τον ΓΑΣ Αλέξανδρος με 49.020.

Η κατάταξη:
1. Γράψας Μάριος (Αριάδνη Περιστερίου) – 57.960
2. Παπαδάτος Απόστολος (Αριάδνη Περιστερίου) – 55.080
3. Κακογιάννης Στέφανος (ΓΑΣ Αλέξανδρος) – 49.020
4. Τσιριγώτης Ελευθέριος (Νικηφόρος Δάφνης) – 36.980

Στους Εφήβους ο Νεκτάριος Παπαδάτος (Αριάδνη Περιστερίου) πήρε την πρωτιά με 91.980, ενώ τη δεύτερη θέση πήρε ο Εμμανουήλ Φραγκιαδάκης (Αστέρας Πεύκης) με 91.110. Την τρίτη θέση κατέκτησε ο Ανδρέας Αγγελάκος από τον Άθλο Καλαμάτας με 81.200 βαθμούς.

6. Φουτσίτζης Νικόλαος (Αχιλλέας Τρικάλων) – 48.060

Στους Παίδες ο Θανάσης Μανασάκης του Άπτερου Νίκης με 88.630 βαθμούς, πήρε την 1η θέση, αφήνοντας στην 2η τον Παναγιώτη Κρητικάκη (Άθλος Καλαμάτας) με 83.770, ενώ στην 3η θέση έμεινε ο Γιάννης Δημούλης (Πολύγυρος «Ο Αριστοτέλης») με 81.010.

6. Μισιχρόνης Χρήστος (Αστέρας Πεύκης) – 70.380

Στην ηλικιακή κατηγορία των Παμπαίδων Α’, ο Στάθης Σκλάβος του Νικηφόρου Δάφνης, πήρε την πρώτη θέση με 82.090 βαθμούς, αφήνοντας σε δεύτερη και τρίτη θέση τους Νίκο Σερδάρη (Παλμός Καλαμάτας) και Αχιλλέα Μενιδιάτη (Άπτερος Νίκης).