ΑΕΚ: Νέοι χαμένοι βαθμοί μετά το 85′

Για τρίτο παιχνίδι φέτος η ΑΕΚ δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στα τελευταία λεπτά, με τελευταίο το 1-1 στην έδρα του ΠΑΟΚ.

Στην Τούμπα η Ένωση «έφαγε» το τέρμα στο 89′ με την κεφαλιά του Κετζιόρα και έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Κάτι παρόμοι της είχε συμβεί και νωρίτερα στη σεζόν, απέναντι σε Κηφισιά και Πανσερραϊκό, δεχόμενη και πάλι την ισοφάριση ύστερα από στημένες φάσεις.

Στο ίδιο έργο θεατές…

Στο γήπεδο της Καισαριανής για τη 10η αγωνιστική και το ματς με την Κηφισιά, η ΑΕΚ ισοφαρίστηκε στο 85’ με γκολ του Βαφέα, όταν η άμυνα δεν μπόρεσε να απομακρύνει την μπάλα.

Στις Σέρρες για τη 15η αγωνιστική, η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα δέχτηκε γκολ στις καθυστερήσεις, με τον Αθανασιάδη να χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του μετά από εκτέλεση κόρνερ και τον Θυμιάνη να ισοφαρίζει σε 2-2 για τον Πανσερραϊκό.