Serie A: Απίστευτη ανατροπή της Λέτσε με την Φιορεντίνα (3-2)

Σε ένα δραματικό ματς η Λέστε σκόραρε δύο φορές στις καθυστερήσεις του αγώνα και πήρε τη νίκη με 3-2 επί της Φιορεντίνα.

Η Φιορεντίνα κρατούσε ως το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων τη νίκη στο «Stadio via del Mare» του Λέτσε που θα την ανέβαζε στην 4η θέση της βαθμολογίας κι εντός των «εισιτηρίων» του Champions League, όμως οι γηπεδούχοι με μία απίθανη ανατροπή στις καθυστερήσεις κατάφεραν να επικρατήσουν με 3-2!

Σε ένα πανέμορφο ματς,, το οποίο άνοιξε η αυλαία της 23ης αγωνιστικής στη Serie A, η Λέτσε πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 17′ με τον Ουντίν.

Η ομάδα της Φλωρεντίας κατάφερε να ανατρέψει το σκορ, στο δεύτερο ημίχρονο με τα γκολ των Μαντραγκόρα και Μπελτράν, όμως στις καθυστερήσεις ήρθε το… σοκ. Ο Πίκολι στο 90’+1‘ κι ο Ντοργκού στο αμέσως επόμενο λεπτό έφεραν ξανά μπροστά στο σκορ τη Λέτσε, που πανηγύρισε την πρώτη νίκη της έπειτα από έξι σερί ματς στα οποία την αγνοούσε (1 ισοπαλία, 5 ήττες), παίρνοντας μεγάλη βαθμολογική «ανάσα», στην προσπάθειά της να μείνει μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού.