La Liga: Έκοψε τη… φόρα της Βαλένθια η Ατλέτικο – Τα αποτελέσματα

Το σερί των τεσσάρων συνεχόμενων νικών της Βαλένθια διέκοψε η Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία ήρε τη νίκη με 2-0 για την 22η δεύτερη αγωνιστική της La Liga.

Εκμεταλλευόμενοι την ήττα της Μπαρτσελόνα, οι «ροχιμπλάνκος» ανέβηκαν στην 3η θέση και έχουν 44 βαθμούς, όσους και οι «μπλαουγκράνα». Η Βαλένθια είναι στους 32 βαθμούς, μόλις 4 πίσω από τις θέσεις που βγάζουν Ευρώπη.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς και άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Λίνο. Οι ευκαιρίες ήταν ελάχιστες στο δεύτερο 45λεπτο, αλλά μία από αυτές εκμεταλλεύτηκε η Ντεπάι, ο οποίος έκανε το 2-0 στο 57’. Αξίζει να αναφερθεί πως και στις δυο ομάδες δόθηκε από ένα πέναλτι, το οποίο εν συνεχεία ο διαιτητής ανακάλεσε, έπειτα από έλεγχο του VAR.