Πέρασε δύσκολα στους «8» η Μπαρτσελόνα (video)

Η Μπαρτσελόνα μπορεί να κέρδισε με 3-1 την Ουνιονίστας ντε Σαλαμάνκα, αλλά η πρόκριση ήρθε πιο δύσκολα από ό,τι δείχνει το σκορ.

Η ομάδα του Τσάβι βρέθηκε να χάνει με 1-0 από την Ουνιονίστας ντε Σαλαμάνκα, ομάδα της τρίτης κατηγορίας της Ισπανίας αλλά εν τέλει απέφυγε το… κάζο και πέρα στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γκόμεθ στο 31ο λεπτό και έστειλαν τους φιλάθλους τους στα… ουράνια! Όμως, η Μπαρτσελόνα ισοφάρισε πριν το ημίχρονο. Συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό ο Φεράν Τόρες έγραψε το 1-1, το οποίο και ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Η Μπαρτσελόνα, η οποία ομολογουμένως δυσκολεύτηκε, βρήκε δεύτερο τέρμα με τον Κούντε στο 69‘ και πήρε σοβαρό προβάδισμα για την πρόκριση. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Μπαλντέ στο 73′.