Σέριε Α: Στραπάτσο για Νάπολι, νίκες για Μίλαν και Γιουβέντους (video)

Σάμουελ Ίλινγκ γκολ

Ήττα-έκπληξη γνώρισε η Νάπολι με 3-0 από την Τορίνο. Εύκολα κέρδισε η Μίλαν, στις καθυστερήσεις τη νίκη η Γιουβέντους.

Ήττα εκτός προγράμματος για τη Νάπολι, η οποία ηττήθηκε με 3-0 από την Τορίνο, εκτός έδρας και έμεινε στην 9η θέση με 28 βαθμούς, σε ισοβαθμία με την Ρόμα η οποία έχει παιχνίδι λιγότερο. Η Μίλαν, στο πρώτο παινχίδι της ημέρας, πέρασε χωρίς δυσκολία από την έδρα της Έμπολι με 3-0 με σκόρερ τους Λόφτους Τσικ, Ζιρού και Τραορέ.

Νίκη εκτός έδρας καιγια τη Λάτσιο, η οποία πέρασε από την έδρα της Ουντινέζε με 2-1 με γκολ του Ματίς Βεσίνο στο 76′. Το σκορ για τους Ρωμαίους άνοιξε ο Πελεργκρίνι στο 12′, ενώ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους ο Γουάλας στο 59′. Τέλος, η Γιούβεντους πέρασε δύσκολα και μάλιστα με ανατροπή στο σκορ, από το γήπεδο της Σαλερνιτάνα με 2-1. Η ομάδα του Σαλέντο αγωνίστηκε με 10 παίκτες από 53 έπειτα από αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ματζόρε. Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Ντούσαν Βλάχοβιτς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Το 1-0 για την ουραγό έκανε ο Ματζόρε στο 39′, ισοφάρισε στο 65′ για την Γιουβέντους ο Σάμουλ Ίλινγκ.

Η αγωνιστική κλείνει με την αναμέτρηση της Ρόμα με την Αταλάντα, απόψε στις 21:45 (Cosmote Sport 2).