Τον… χαβά της η Χιρόνα και ξανά παρέα με τη Ρεάλ στην κορυφή

Πανηγυρισμοί για τη Χιρόνα

Η εκπληκτική Χιρόνα συνεχίζει να κυνηγά τον τίτλο στη La Liga, κερδίζοντας με 4-3 την Ατλέτικο Μαδρίτης το βράδυ της Τετάρτης (3/1) για τη 19η αγωνιστική.

Έτσι, η ομάδα του Μίτσελ με 48 βαθμούς εξακολουθεί να κάνει παρέα στη Ρεάλ Μαδρίτης στο… ρετιρέ, με τους «ροχιμπλάνκος», από την πλευρά τους, να ακολουθούν στην 3η θέση και στο -10 (38 βαθμοί).

Στο «Μιουνισιπάλ ντε Μοντιλίβι» ο Βαλερί Φερνάντεθ άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Μοράτα στο 14′, με τους Σάβιο στο 26′ και Μπλιντ στο 39′ να διαμορφώνουν το 3-1 για τη Χιρόνα.

Ο Μοράτα πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ στο 44′ για το 3-2, για να φτάσει και στο χατ τρικ με τη συμπλήρωση 54 λεπτών αγώνα και έγραψε το 3-3.

Τελικά, ο Ιβάν Μαρτίν βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε στη Χιρόνα τη μεγάλη νίκη.