Serie A: Την «πάτησε» η Ίντερ, εύκολη νίκη για Λάτσιο

Στιγμιότυπο αγώνα

Την ευκαιρία να ξεφύγει κι άλλο στη βαθμολογία έχασε η Ίντερ, η οποία έμεινε στο ισόπαλο 1-1 εκτός έδρας με τη Τζένοα, για τη 18η αγωνιστική της Serie A.

Οι «νερατζούρι» παραμένουν πρώτοι με 45 βαθμούς, με τη Γιουβέντους, που υποδέχεται τη Ρόμα το Σάββατο (3/12) να ακολουθεί.

Ο Αρναούτοβιτς ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 42’, ενώ οι Γενοβέζοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Ντραγκούσιν.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Σιμόνε Ιντζάγκι συνέχισαν να πιέζουν για δεύτερο τέρμα, αλλά καμία από τις προσπάθειές τους δεν βρήκε στόχο, με αποτέλεσμα το 1-1 να μείνει μέχρι το τέλος.

Στην άλλη αναμέτρηση της βραδιάς, η Λάτσιο είχε εύκολο έργο απέναντι στη Φροζινόνε. Παρόλο που στο πρώτο ημίχρονο δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ και στο δεύτερο βρέθηκε να χάνει με πέναλτι του Σούλε στο 57’, στη συνέχεια έκανε την ανατροπή.

Στο 70’ ο Καστεγιάνος έφερε το ματς στα ίσια καις το 72’ ο Ίσακσεν έκανε το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 84’ ο Πάτριτς.