Τρομερή ανατροπή και επιστροφή στις νίκες για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Παρόλο που βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από το πρώτο ημίχρονο, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε τρομερή ανατροπή και επικράτησε τελικά με 3-2 της Άστον Βίλα στο «Όλντ Τράφορντ».

Έτσι, η ομάδα του Ουνάι Έμερι, έχασε την ευκαιρία να περάσει στην κορυφή της Premier League μαζί με τη Λίβερπουλ, ενώ η Γιουνάιτεντ επέστρεψε στις νίκες μετά από δυο ήττες και μια ισοπαλία και πήρε βαθμολογική ανάσα, ανεβαίνοντας στην 6η θέση.

Το ματς ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τους φιλοξενούμενους, καθώς προηγήθηκαν στο 21’ με τον ΜακΓκιν και στο 26’ έκαναν το 0-2 με τον Ντεντόνκερ.

Οι «Κόκκινοι Διάβολοι»… ξύπνησαν στο δεύτερο ημίχρονο και ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους. Με δυο τέρματα του Γκαρνάτσο (59’, 71’) έφεραν το ματς στα ίσια, ενώ στο 82’ ο Χόιλουντ με το παρθενικό του γκολ στο πρωτάθλημα, έκανε την πλήρη ανατροπή και σημείωσε το τελικό 3-2.